Parsiyel taşımacılık aynı taşıma güzergâhında bulunan farklı göndericilerin orta ve küçük ölçüdeki eşyalarının ve mallarının birleştirilerek tek bir araç ile (kamyon, konteyner vs.) taşımasının yapılması anlamına gelmektedir.
Komple ve parsiyel taşımacılık arasındaki fark komple taşımacılığın ve parsiyel taşımacılığın tanımıyla ortaya çıkar. Yurt dışından mal ithal eden bireyler ya da küçük ölçekli şirketlerin kullandığı parsiyel taşımacılıkta birden fazla firma ya da kişiye ait olan yük tek bir araç ile birleşmiş yük halinde nakliye edilir. Komple taşımacılık modeli ise bir firma ya da kişiye ait yükün tek başına tek bir araç ile taşınması anlamına gelir. Parsiyel Yük Taşıma
Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.
Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yüklerle bir arada olduğundan, ekonomik olarak fayda sağlarsınız.
Aynı güzergahta taşınacak olan, birbirinden farklı müşterilere ait yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tırla nakliye faaliyetine parsiyel taşımacılık adı verilir.

Parsiyel Yük / Parça Yük Taşıma Uygulama Detayları
Parsiyel yük taşıma faaliyetinde, birden fazla müşterinin parça yükü tek araçla taşınmaktadır. Taşınacak yükün, gideceği lokasyona göre araçlara yüklenmesi LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden, yüklerin karışması ihtimali yok denecek kadar azdır.
LIFO uygulaması kapsamında, araçtan ilk indirilecek parça yük, araca en son yüklenmekte ve bu sayede hem yükleme / indirme işlemlerinde zamandan tasarruf edilmekte, hem de yüklerin karışması ihtimali minimuma indirilmektedir.

Taşınacak yükler, check listler ile takip edilerek numaralandırılmakta ve numaralandırılmış şekilde sevkiyatları gerçekleştirilmektedir.
Alınacak ebat ve ölçü bilgisi doğrultusunda veya yapılacak inceleme sonucunda gerekli hesaplamaları yaparak, nakliye fiyatları ile ilgili sizleri bilgilendirecegiz.
Parsiyel Yük Taşıma Detaylı Bilgi İçin
İletişim telefonlarımız kanalıyla, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, nakliye fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.
Bizimle iletişime geçmeden önce, sizlere daha net ve hızlı bilgi verebilmemiz için, aşağıda maddeler halinde sıraladığımız bilgileri hazırlamanızı öneririz:
Taşıması yapılacak yükün tahmini kilosu
Nakliyesi yapılacak olan yükün ebatları
Yükün fiziksel niteliği (Koli, Çuval, palet, makina vb.)
Nakliyesi yapılacak ürünlerin üst üste dizilerek taşınıp taşınamayacağı bilgisi
Nakliyesi yapılacak ürünün cinsi (Sıvı malzeme, kimyasal malzeme, askılı ürün vb.)
Nakliyat için tercih edilen zaman
Talep ettiğiniz nakliyat türü (Komple yük nakliyesi veya Parsiyel yük nakliye)
Tarafımızla iletişime geçtiğinizde, yukarıda yazılı olan bilgileri tarafımıza ilettiğinizde, nakliye fiyatı ve şartları konusunda sizi daha hızlı bir şekilde bilgilendirme imkanımız olacaktır.
İlgili alanda yer alan bilgiler dışında başka sorularınız olursa, tarafımızla irtibata geçip, yetkili personelimizle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler

İletişim Numaramız

+90 537 500 44 08

Call Now ButtonHemen Arayın. Teklif Alın.